مرورگر کم حجم برای اندروید

اگر نوشته‌های قبلی مرا خوانده باشید می‌دانید که انتخاب من برای وبگردی روزانه مرورگر فایرفاکس است و در نوشته‌ای جداگانه دلایل مزیت فایرفاکس و همچنین نحوه‌ی مهاجرت از کروم به فایرفاکس را نوشته‌ام. اما درخصوص سیستم‌عامل اندروید قصیه کمی متفاوت است، اگر وقت/حوصله خواندن ادامه مطلب را ندارید، فایل را از سطر بعد دانلود کنید.

دانلود مرورگر کم حجم برای اندروید - 5 مگابایت (+android 6)

از آنجایی که فایرفاکس برمبنای موتور Gecko توسعه داده شده است و از WebView که به صورت پیش‌فرض در اندروید 5 به بالا نصب است استفاده نمی‌کند؛ به همین دلیل حجم فایل apk فایرفاکس بیشتر از 60 مگابایت است و حجم آن پس از نصب به مراتب بیشتر خواهد بود و این حجم بالا زیاد مطلوب نیست. همچنین چون من در وبگردی در اندروید، نیازی به لاگین بودن در حساب‌ها و sync بودن اطلاعات ندارم، پس به دنبال یک مرورگر سریع، سبک و کم‌حجم برای اندروید بودم، چندین مرورگر ازجمله Via Browser و Firefox Focus و DuckDuckGo Privacy Browser را تست کرده‌ام و درنهایت نظرم به مرورگر کم‌حجم و متن‌باز jelly جلب شد. نسخه‌ی بهبود یافته‌ای از این مرورگر به اسم jQuarks وجود دارد. من کد منبع این مرورگر را دانلود کردم و پس از چند شخصی‌سازی کوچک (تغییر آیکون، تغییر user-agent و حذف چند آیتم از منو) آن را buid کردم و نتیجه چیزی شبیه تصویر زیر شد.

مرورگر کم حجم اندروید

دانلود فایل نصبی - 5 مگابایت (+android 6)

به نظرم این مرورگر برای استفاده روزانه مناسب است. اندروید 6 به بالا را پشتیبانی می‌کند و فقط 2 دسترسی فایل و مکان -آن هم در صورت استفاده- را نیاز دارد، درضمن مسدودکننده آگهی و قابلیت ذخیره صفحه وب هم از ویژگی‌های دیگر آن هستند. به حجم فایل نصبی آن حدود 5 مگابایت است و به نظرم ارزش تست کردن را داشته باشد. سورس‌کد این مرورگر هم از طریق گیت‌هاب من در دسترس است.


برچسب‌ها:،،،،،
مرتضی اسدی
مرتضی اسدی
سلام! من مرتضی اسدی هستم، یک توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار و در این وبلاگ دست‌نوشته‌هایم را می‌نویسم.

نظرات


آرش

سلام من این مرورگر را تست کردم. به نظرم سبک و کار راه‌انداز هست.

بهروز

باسلام.حدود2هفته.می.باشدکه.من.موفق.به.نصب.بازی.اتاری.زیردریای.وماشین.برای.دخترم.است.خواهشمنداست.دوبازی.رابرایمان.نصب.کنیدممنون.اراین.برنامه.وبازی.عالی.یتان.بازهم.یک.دنیاسپاسگذارم.هی.نصب.میکنیدبخاطردختزم.هواپیمازودنصب.شد.