آموزش اضافه کردن تقویم شمسی به تقویم میلادی گوشی‌های اندرویدی

با تبریک فرارسیدن سال 1397 شمسی و آرزوی بهترین‌ها برای شما در سال جدید، در این نوشته قصد دارم افزودن تقویم شمسی سال 1397 به تقویم گوگل (Google calendar) و همپنین افزودن تقویم شمسی به برنامه‌ی تقویم پیش‌فرض گوشی‌های اندرویدی را آموزش دهم.

اکثر گوشی‌های اندرویدی یک برنامه تقویم به صورت پیش‌فرض روی خود نصب دارند و به دلیل اینکه این نرم‌افزار فقط تاریخ میلادی دارد، برای ما ایرانیان (که تقویم رسمی کشورمان تقویم هجری خورشیدی است) کاربردی نبوده و اکثر افراد در کنار این نرم‌افزار، یک تقویم شمسی هم در گوشی خود نصب می‌کنند. اما می‌توان تقویم هجری شمسی را به تقویم پیش‌فرض گوشی اندرویدی اضافه کرد.

برای اضافه کردن تقویم شمسی به تقویم گوگل مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا بر روی لینک زیر کلیک کنید:

تقویم هجری شمسی سال 1397 برای Google Calendar

  • حال تقویم شمسی مانند تصویر برای شما نمایش داده می‌شود:

تقویم هجری شمسی سال 1397 برای Google Calendar

  • حال در پنجره‌ای که باز می‌شود روی گزینه‌ی add to Google Calendar کلیک کنید تا این تقویم به لیست تقویم‌های شما اضافه شود.‌
  • تبریک تقویم شمسی 1397 به تقویم گوگل شما اضافه شد!

برای اینکه در گوشی اندرویدی خود هم این تقویم شمسی را ببینید، باید گزینه هنگام‌سازی (Sync)، را در دستگاه خود فعال کنید. برای این منظور باید ابتدا حساب Gmail خود را به گوشی اندرویدی اضافه کنید و سپس به مسیر زیر بروید:

تنظیمات (Setting) ← حساب‌های کاربری (User & Accounts) ← کلیک روی حساب گوگلتان (you@gmail.com) ← همگام‌سازی تقویم (sync calendar)

شاید در نسخه‌های مختلف اندروید این مسیر متفاوت باشد، اما کلیت کار به همین صورت است.


اگر توضیحات بالا کافی نبود و در اضافه کردن تقویم شمسی دچار مشکل شدید، می‌توانید مشکل خود را در پایین همین صفحه در قسمت نظرات برای من و سایر خوانندگان وبلاگ بنویسید تا با کمک هم، مشکل را حل کنیم.


برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ،
مرتضی اسدی
مرتضی اسدی

سلام! من مرتضی اسدی هستم، یک توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار و در این وبلاگ دست‌نوشته‌هایم را می‌نویسم.